Geoblog.pl    olbin    Podróże    Polowanie na warany - jeszcze piszę.    Spadł deszcz

Spadł deszcz

Tajlandia, Bangkok

Po pięciu godzinach lotu z Warszawy dotarliśmy do Dubaju. Pomimo nocy na zewnątrz było 35 stopni i żar uderzył w nas zaraz po wyjściu z samolotu. Pięć godzin czekania i przesiadka do Bangkoku. Lotnisko w Dubaju jest ogromne. Z płyty lotniska jechaliśmy do terminalu 15 minut autobusem, a dalej lotniskowym metrem. Zawsze marzyłam o locie Airbusem 380. (: Do Bangkok dolecielismy ok 13 czasu tajlandzkiego. Na odchodne stewardessy poinformowały nas, ze na pokładzie mamy dwóch obywateli Afryki z podejrzeniem posiadania wirusa ebola. Swietnie.

Jak zwykle mój świetny plan poruszania sie po mieście nie zdał rezultatu i oczywiście informacje z przewodnika i internetu okazały sie nie być tak proste jak mogło sie to wydawać (chociaż nic nie moze równać sie z Marokiem). Kolejka dojechaliśmy z lotniska do ostatniej stacji Phaya Thai skąd miał odjeżdżać autobus w stronę Khao San, gdzie mamy hostel. Autobusów nie znaleźliśmy. Polecono nam wziąć taksówkę, co okazało,sie być świetnym pomysłem, ponieważ zapłaciliśmy niecałe 10zl...

Nasz hostel, świetny z zewnątrz (na parterze znajduje sie bar, gdzie niestety ceny idą za wyglądem) jest norą. Leżąc pod wiatrakiem próbuje walczyć ze snem i trudem podróży. U nas jest godzina prawie 19.

Pozdrawiamy naszych wiernych fanów: Anię, Asię, Olę, Giocondę i Fochtmana.

Ceny:
10 batów = ok. 1 złoty
kolejka z lotniska do stacji Phaya Thai - 45 batow
taxi z Phaya Thai do Khao San - 80 batow
hostel - 765 batow za dwie noce za dwie osoby
piwo w hostelowym barze - 110 batow

Hotel:

olbin - 2014-09-09 12:22
przepraszam Asiu, funclub stale się powiększa. nie ogarniam tego. (;

Ola
Ola - 2014-09-09 19:05
Kasiu, nie daj się eboli!

Lukrecja
Lukrecja - 2014-09-20 18:10
A może warto wybrać się na podróż po Mazowszu? ;) Nowy projekt Moda na Mazowsze ułatwia odkrywanie magii tego nieodkrytego regionu ;) www.modanamazowsze.pl

olbin
Kiki Olbínsky